Sąd - prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Poniżej znajduje się wyszukiwarka sądów pracy i ubezpieczeń społecznych. Jeszcze dalece niekompletna, ale sukcesywnie rozbudowywana. I bardzo prosta w obsłudze, wystarczy wpisać do formularza albo wybrać z listy nazwę gminy lub miasta, aby dowiedzieć się, który sąd pracy - rejonowy, okręgowy i apelacyjny - jest dla nich właściwy. Jeśli jakiejś miejscowości nie ma, znaczy to, że jeszcze nie została dodana. Cierpliwości. Albo proszę zajrzeć do wyszukiwarki sądów, odnaleźć ten zajmujący się sprawami z interesującej Państwa gminy i porównać wynik z treścią rozporządzenia. Wymaga to na pewno odrobinę więcej wysiłku, ale na ogół działa ;)

Polecam też wyszukiwarkę urzędów skarbowych i wyszukiwarkę prokuratur, są całkiem zgrabnym uzupełnieniem tematu. I może jeszcze mój komentarz do Kodeksu pracy.

Uwagi, pytania itp. najlepiej przesłać mailem, w razie potrzeby dołączając szczegółowy opis sprawy i skany dokumentów. Pozew? Apelacja? Skarga kasacyjna? Zapraszam do kontaktu!

A jeśli komuś z Państwa wyszukiwarka ułatwiła życie i chciałby wynagrodzić mi trud związany z jej stworzeniem, mój numer konta to 13 1050 1025 1000 0090 6450 5325. Żadna kwota nie jest za mała. Ani za duża :) Pięknie dziękuję Wam za każdy taki gest - sprawiacie, że jest sens trzymać tu tę usługę i doskonalić.

adwokat Paweł Wrześniewski