Gdańsk - porady prawne, właściwy urząd skarbowy

O darmowe porady prawne można też pytać np. w urzędzie gminy. Wcześniej warto zapoznać się z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. W ten sposób zorientujecie się Państwo, do czego macie prawo, jakie porady prawne za darmo są w ogóle w przepisach przewidziane.

Idąc dalej łatwo znaleźć właściwy sąd i właściwą prokuraturę.

Dla miasta Gdańsk (część pod nazwami: Chełm, Kiełpino Górne, Lipce, Łostowice, Olszynka, Orunia, Przeróbka, Siedlce, Sienna Grobla, Smęgorzyno, Sobieszewo, Stogi, Suchanino, Szadółki, Śródmieście, Święty Wojciech, Ujeścisko i Zabornia) właściwymi są: Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku i Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Terytorialne zasięgi działania Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku i Naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego w Gdańsku dzieli granica wyznaczona ulicami: - od Zatoki Gdańskiej Kanałem Portowym, Martwą Wisłą do ul. Swojskiej, ul. Swojską, ul. Twardą, trakcją kolejową od stacji Gdańsk Nowe Szkoty do stacji Gdańsk Stocznia, częścią ul. 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Gen. A. Giełguda, ul. Gen. A. Giełguda, ul. Powstańców Warszawskich, ul. L. Beethovena, częścią ul. F. Szuberta (od nr 77 nieparzyste do końca), ul. Rakoczego do skrzyżowania z ul. Piekarniczą, ul. Piekarniczą do skrzyżowania z ul. Myśliwską, ul. Myśliwską do ul. Kartuskiej, ul. Kartuską do granicy administracyjnej miasta. Ulice graniczne objęte są terytorialnym zasięgiem działania Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku.

Dla miasta Gdańsk (część pod nazwami: Niedźwiednik, Osowa, Oliwa, Przymorze, Wysoka, Zaspa i Żabianka) właściwymi są: Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku i Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Terytorialny zasięg działania Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku i Naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego w Gdańsku dzieli granica wyznaczona ulicami: - od Zatoki Gdańskiej ul. Gen. J. Hallera do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki, ul. T. Kościuszki, ul. J. Słowackiego do granicy administracyjnej miasta. Ulice graniczne objęte są terytorialnym zasięgiem działania Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku.

Dla miasta Gdańsk (część pod nazwami: Brzeźno, Jasień, Karczemki, Kokoszki, Letnica, Matarnia, Migowo, Nowy Port, Nowe Szkoty, Piecki i Wrzeszcz) właściwymi są: Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego w Gdańsku i Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Pozostałe gminy