11 Pułk Ułanów Legionowych im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza

Poniżej fotografia związana z historią 11. Pułku Ułanów Legionowych, stacjonującego w Ciechanowie. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy zdjęć i wspomnień z czasem będzie przybywać.

11 Pułk Ułanów Legionowych - kancelaria

Maleńka fotografia ze zbiorów prywatnych, na odwrocie współczesny jak sądzę napis CIECHANÓW 11 PUŁK UŁANÓW. Za ciekawostkę uważam unikatową możliwość wglądu w wyposażenie kancelarii pułkowej: Warunki jak się wydaje skromne. Dwa małe stoliki, kałamarz, pieczęć, trochę papierów. I amerykańska maszyna do pisania Royal - na sprzęcie tej marki pracował Ernest Hemingway :) Na prawej piersi żołnierza siedzącego w środku przypięta jest chyba Państwowa Odznaka Sportowa. Jeśli ktoś z Państwa ma coś do powiedzenia na temat sceny uwiecznionej na zdjęciu, proszę o kontakt.

11 Pułk Ułanów Legionowych - kancelaria

Fotografia z tej samej kolekcji, co powyższa, tak samo opisana i niestety co najmniej tak samo zniszczona. Jeśli ktoś z Państwa ma coś do powiedzenia na temat sceny uwiecznionej na zdjęciu, proszę o kontakt.

11 Pułk Ułanów Legionowych - kancelaria

Jak poprzednie. Trudno mi ocenić, czy to też pomieszczenie kancelarii, ale postać zdecydowanie ta sama, co na pozostałych fotografiach. Tyle, że czas inny niż na zdjęciu pierwszym (tu nie ma odznaki, są za to dwie belki na naramienniku).

11 Pułk Ułanów Legionowych

Jak wyżej, tyle że zdjęcie ewidentnie - jak powiedzielibyśmy dzisiaj - ustawiane. Świadczy o tym nienaganny porządek na biurku. Pieczęć idealnie równo, kałamarz dokładnie na wprost siedzącego, papiery ogarnięte - zupełnie inaczej, niż w przypadku ujęcia pierwszego powyżej. Fotografia niestety chyba wycięta z jakiejś większej. A może ktoś poznaje osobę?

Zobacz też inne zdjęcia kawaleryjskie:

... ... ...