Przedwojenny Kraków

Poniżej Kraków sprzed wojny.

Kraków - Plac Mariacki

Pocztówka, format 134 x 90 mm. Na odwrocie jedynie oznaczenie wydawcy: Wyd. Sal. Mal. Zagr. Kraków. Nr. 8. Z lewej strony ślady perforacji sugerującej, że pocztówka została wyrwana, najprawdopodobniej z jakiegoś albumiku. Pośrednio wskazuje na to fakt, iż pocztówki wydane przez Salon Malarzy Zagranicznych wypływają od czasu do czasu na aukcjach internetowych właśnie z informacją o śladach perforacji i różnymi cyframi porządkowymi. Taki przekrój widoczków z różnych zakątków Rzeczypospolitej, coś w duchu A to Polska właśnie.

Kraków - Pomnik Kościuszki

Pocztówka, format 139 x 90 mm. Na odwrocie oznaczenie wydawcy POLONIA KRAKÓW oraz słowa Przedruk wzbroniony i Nr. 452/38, a także skreślona czarnym atramentem korespondencja do powiatu strzemieszyckiego. Życzenia imienionowe nadane do Olka w Pionkach 26 lutego 1935 r. przez Marię, Alinę, Jankę i Leszka :)

Kraków - Baszta Lubranka

Pocztówka, format 87 x 136 mm. Na odwrocie napisy WAWEL Baszta Lubranka, Fot. inż K. Cybulski, 14 Rotograwura Drukarni Narodowej w Krakowie, oraz Nakł. Kierown. Odnowienia Zamku Król. na Wawelu - Naśl. zastrz. Bez obiegu.

Kraków - Rynek

Pocztówka ze zbiorów prywatnych. Na odwrocie logo POLONIA KRAKÓW, słowa Przedruk wzbroniony i Nr. 39. Skan trafił do mnie aż z Niemiec, zamieszczam go dzięki uprzejmości Pana R. Schwamborna.

Zobacz inne fotografie związane z dawnym Krakowem: