63 Toruński Pułk Piechoty

Poniżej fotografie związane z Sześćdziesiątym Trzecim Toruńskim Pułkiem Piechoty, do których udało mi się dotrzeć. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy zdjęć i materiałów będzie z czasem przybywać.

Grupa żołnierzy 63. Toruńskiego Pułku Piechoty

Fotografia ze zbiorów prywatnych. Na odwrocie nagryzmolono ołówkiem liczba (pisownia oryginalna) Pammintka Do Twojeg Janka Do Woyska 1928 r. Informację, że chodzi o 63 Toruński Pułk Piechoty, przekazał mi właściciel zdjęcia. Jeśli rozpoznajecie Państwo kogoś na fotografii bądź wiecie coś na temat uwidocznionej na niej sceny, zachęcam do kontaktu.

Święto pułkowe 63. Toruńskiego Pułku Piechoty

Zdjęcie przesłała mi Pani Ewa Giemza, za co bardzo dziękuję. Opisane jako Toruń w czerwcu 38 r., na awersie nadto napis: pamiątka z święta pułk.63 p.p. na dziedzińcu przy obiedzie. Za stołem obok małego chłopca siedzi Maksymilian Reinert, brat Bronisława, dziadka właścicielki. Ciekawa sprawa: większość fotografii świąt pułkowych, które zgromadziłem w serwisie, przedstawia samych tylko żołnierzy. Tymczasem tu widzimy, iż była to chyba również uroczystość rodzinna, a także okazja, aby obejrzeć, co kryło się za bramami niedostępnych na co dzień koszar. Słowem, coś w rodzaju organizowanych dziś przez różne instytucje publiczne dni otwartych :) Sympatyczna scena - ludzie przeważnie pogodni, uśmiechnięci. Jeszcze nie wiedzą, że za niewiele ponad rok świat, jaki znali, zwali się z hukiem prosto na ich głowy...